TSC Group - hlavní partner FC Baník Ostrava

5. Duben 2024 / Novinky

Považujeme si za čest a zároveň jsme hrdi na to, že jsme již několik let stabilním partnerem jednoho z největších tuzemských sportovních klubů – FC Baník Ostrava. Vnímáme toto partnerství jako spojenectví se značkou, která symbolizuje nejen úspěch, ale také dynamiku, rozvoj a v neposlední řadě společenskou odpovědnost.

Partnerství s Baníkem? Partnerství s vizí, dynamikou a úspěchem!

„Je tomu tak v životě, tím spíš to platí ve světě byznysu. Není nic cennějšího než partnerství a spojenectví ověřené časem. Právě takovým spojenectvím je spolupráce mezi Baníkem Ostrava a společností TSC Group, které trvá už několik let a věřím, že ještě mnoho let fungovat bude. Skutečnost, že tomu tak je, je důkazem, že se jedná o partnerství prospěšné oběma stranám. Co si přát víc?“ uvedl Václav Brabec, předseda představenstva FC Baník Ostrava.

FC Baník Ostrava byl založen v roce 1922, to znamená, že docela nedávno, v roce 2022, oslavil sto let své existence. Během velkolepých oslav si klub a jeho fanoušci připomněli hlavní milníky své historie, jimiž jsou bezesporu čtyři ligové tituly z let 1976, 1980, 1981 a 2004. Ostravský Baník zanechal v průběhu své existence hlubokou stopu v evropských pohárech, tu nejhlubší v roce 1979, kdy dokráčel až do semifinále tehdejšího Poháru vítězů pohárů a zůstal jen těsně za branami finále. Slavné bylo také vítězství Baníku nad Bayernem Mnichov v Poháru mistrů evropských zemí z roku 1976, kdy dres Bayernu oblékaly takové osobnosti jako Franz Beckenbauer, Gerd Müller, Sepp Maier či Karl-Heinz Rummenigge.

Baník vychoval dva vítěze Ligy mistrů, Milana Baroše a Marka Jankulovského. A vedle nich mnoho dalších osobností, které patřily mezi světovou či evropskou fotbalovou špičku. Jmenujme Rostislava Vojáčka, Libora Radimce, Pavla Michalíka, Luďka Mikloška, Pavla Srnička, Reného Bolfa či Tomáše Galáska.

V současnosti je Baník Ostrava klubem, který i ve spolupráci s TSC Group míří za dalšími úspěchy. V posledních letech učinil obrovský pokrok v rozvoji klubové mládežnické infrastruktury a má jedinou ambici. Být úspěšný ve výchově mladých fotbalistů pro špičkový evropský a světový fotbal a znovu se zařadit mezi nejúspěšnější české fotbalové kluby.